Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI – XXVIII. NEDJELJA KROZ GODINU

ŽUPNI OGLASI – XXVIII. NEDJELJA KROZ GODINU

10. LISTOPADA 2021. – XXVIII. NEDJELJA KROZ GODINU

 

1. Sljedeća nedjelja je 17. listopada 2021., XXIX. nedjelja kroz godinu.

  • Raspored svetih Misa:
  • 08:00 – Kolojanj:  – (Janja i Ivan Menalo za + Damjana Menala)
  • 09:30 – Svitava:    – (Marija Obradović za + Ivku, Janju, Anicu i o. p.)
  • 11:00 – Žup. crk.: – Misa „za narod“

 

2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 11. 10.: Ivan XXIII., Filip, Andronik, Gaudencije, Anastazije
  • Uto.,  12. 10.: Maksimilijan, Makso, Velibor, Serafin
  • Sri.,   13. 10.: Teofil, Bogoljub, Romul, Venancije, Eduard, Hugolin
  • Čet.,  14. 10.: Kalist I., Divna, Stanislav, Krasna, Ljeposlav, Divko
  • Pet.,  15. 10.: Terezija Avilska, Tereza, Tekla, Terka, Razika, Valter
  • Sub.  16. 10.  Marija Magdalena Margareta Alacoque, Hedviga
  • Nedj. 17. 10.: Ignacije Antiohijski, Vatroslav, Vatro

 

3. Mise kroz tjedan:

  • Danas: Bajovci:   – (Mara Jurković za + roditelje i ostale pokojne)                08:00
  •              Svitava:   – (Marija Obradović za + Radu, Tomana, Boška, Božicu)  09:30
  •               Žup. crk.: – Misa „za narod“                                                                    11:00
  • Pon., 11. 10.: Žup. crk.:  – Pavo Ivanković za + Nikicu Ljubana                        17:00
  • Uto.,  12. 10.: Svitava:    – Marica Udženija za + m. Martina                             17:00
  • Sri.,   13. 10.: Bajovci:    – Draga Jurković za + m. Matu i ostale pok.              17:00
  • Čet.,  14. 10.: Žup. crk.   – Za + Danicu i Stjepana Maslaća – djeca                  17:00
  • Pet.,  15. 10.: Svitava:    – Ljubica Šutalo za + r. Ćetka i Zoru                             17:00
  • Sub., 16. 10.: Žup. crk.:  – Ilinka Njavro za + Jozu i Matu                                    17:00

              Svete Mise, kroz tjedan, su u vrijeme koje je, uz dan, napisano!

 

4. Katolički tisak:

Crkva na Kamenu (listopad-tko nije uzeo!), Glas Koncila, Katolički tjednik, Naša ognjišta i ostatak od ranije.

 

5. Listopad:

Mjesec je listopad, mjesec posvećen pobožnosti na čast Blažene Djevice Marije, mjesec Gospine krunice i mjesec Misija. Bit će pobožnost sa molitvom svete krunice i Gospinim litanijama na početku svete Mise, u utorak i petak u Svitavi, u srijedu u Bajovcima, a u ponedjeljak, četvrak i u subotu u župnoj crkvi, odnosno župnoj dvorani. Onima koji ne mogu doći na pobožnost i svetu Misu u crkvi, odnosno kapelici, preporučujem da u to vrijeme, 17 sati, mole svetu Krunicu u svojoj obitelji.

 

6. Svitava-vjeronauk:

Kroz mjesec listopad, đaci su obvezni, umjesto župnog vjeronauka, utorkom i petkom sudjelovati na listopadskoj pobožnosti i svetoj Misi, predmoliti pobožnost, čitati i ministrirati kako sam i rekao na prvom susretu ove školske i vjeronaučne godine i ponavljao na danima pobožnosti! Rekao sam đacima da ih neću prozivati jer, nema ih na previše!, nema za to potrebe, vidim tko je došao, a tko nije! Čini mi se da neki sumnjaju u moju sposobnost vida pa ih nema ni na pobožnosti niti na svetoj Misi! Varaju se!!! Vidim sve one koji dođu, a isto tako znam i „vidim“ one koji ne dolaze!

 

7. Župna crkva:

Danas, zapravo, započinjemo sa svetim Misama u župnoj dvorani. Čini se da je prostor prikladan i prilagođen za slavlja, kako svetih Misa tako i svih drugih pobožnosti i obreda koji se trebaju događati u župnoj crkvi. Trebalo je poprilično volje, želje i rada da se i ovaj prostor pripremi za liturgijska slavlja kao i da se crkva pripremi za radove. Prošlonedjeljna molba da se odazovu oni koji nisu bili na akciji ranije, nije baš urodila plodom! Opet su se odazvali oni koji su bili i ranije (ne žele spominjanje!), čak i jedna osoba koja nije iz ove župe, pročitala je to na našoj župnoj stranici! E, baš sramota, ili su naši župljani internetski nepismeni ili ne čuju kad zovem i tražim pomoć ili ih nije briga za ono što je i njihovo!? Ne znam! Ali, kad vama nešto treba, onda ja uvijek moram biti na raspolaganju za ispunjavanje vaših želja! Što se tiče crkve, treba još riješiti ovaj prostor „svaštare“ ispod stepenica koje idu na kor. Također, jedan od narednih „nekišnih“ dana bi valjalo iskoristiti za ovaj prostor predviđen za parking u Svetištu, drva i granine! Možda se nađe netko tko bi bio raspoložen u tome pomoći! Ne znam hoće li današnja, unaprijed, izrečena zahvala biti uzaludna?! Ipak, riskirat ću! Hvala!

 

8. Pokojnici:

U proteklom tjednu, iznenada je preminuo naš župljanin

 • Mihajlo Šutalo iz Svitave, u petak je sahranjen u Svitavi.

Za pokoj njegove duše: Oče naš…