Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI_VII VAZMENA/USKRSNA NEDJELJA

ŽUPNI OGLASI_VII VAZMENA/USKRSNA NEDJELJA

2. LIPNJA 2019. – VII. VAZMENA/USKRSNA NEDJELJA

PRVA  SVETA  PRIČEST

 1. Sljedeća nedjelja je 9. lipnja 2019., Nedjelja Pedesetnice, svetkovina Duha Svetoga – Duhovi.

Raspored sv. Misa:

  • 08:00 – Bajovci:    – (Slobodan termin misne nakane)
  • 09:30 – Svitava:    – (Boško Udženija za + Zoru, Stanka, Stipu i Anitu)
  • 11:00 – Žup. crk.: – Misa „za narod“

 2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 3. 06.: Karlo Lwanga i drugovi mučenici, Ivan XXIII., Klotilda
  • Uto.,  4. 06.: Kvirin Sisački, Optat, Nikola, Predrag, Željko
  • Sri.,   5. 06.: Bonifacije, Bono, Dorotej, Eutih, Franko, Valerija
  • Čet.,  6. 06.: Norbert, Artemije, Paulina, Neda, Klaudije, Berto
  • Pet.,  7. 06.: Koloman, Robert, Radoslav, Antun de Fatatis, Sibinijan
  • Sub.  8. 06.: Fortunat, Vilim, Melanija, Severin, Žarko, Medardo
  • Nedj. 9. 06.: Efrem, Kolumban, Rikard, Pelagija Antiohijska

3. Mise kroz tjedan:

Danas: Žup. crk.: – Misa „za narod“                                                                        11:00

  • Pon., 3. 06.: Žup. crk.:   – Šćepo Obradović za svoje pokojne
  • Uto.,  4. 06.: Svitava:      – Ivo Udženija za svoje pokojne
  • Sri.,   5. 06.: Svitava:      – Za + Šćepana Šutala (1. obljetn.) – obitelj
  • Čet.,  6. 06.: Žup. crk.:   – Blaško Jurković za + r. Jozu i Maru
  • Pet.,  7. 05.: Rabrani:     – Za + Niku Kuzmana (1. obljetn.) – obitelj   11:00
  •                       Svitava:      – Marija Šutalo za + m. Milicu Raguž
  • Sub., 8. 06.: Lastava:     – Misa uz godišnje okupljanje Raguža
  •                       Žup. crk.:   – Za + Peru i Cviju Njavro – djeca

Svete Mise, kroz tjedan,su u 19:00 sati ako nije drukčije rečeno ili napisano!

4. Katolički tisak:

Glas Koncila, Katolički tjednik i ostatak od ranije!

5. Prvi petak:

Sljedeći petak je prvi petak u mjesecu lipnju. Mogućnost svete Ispovijedi, u Svitavi, prije svete Mise. Oni koji su pobožnost devet prvih petaka započeli u listopadu, završavaju prvim petkom u lipnju, u kojem pada i svetkovina Presvetoga Srca Isusova kojemu je posvećena ova pobožnost. Nije sigurno da će kroz srpanj i kolovoz biti, radnim danima, svete Mise u Svitavi, a time neće biti niti mogućnosti za ovu pobožnost. Moći će se početi, ponovno, u mjesecu listopadu, a preporučujem je prvopričesnicima.

6. Svitava-vjeronauk:

Župni vjeronauk, za ovu školsku i vjeronaučnu godinu, zaključit ćemo u utorak, 4. lipnja, susretom i svetom Misom zahvalnicom. Na susretu ćemo vidjeti kakvo je bilo pohađanje vjeronauka i sudjelovanje na listopadskoj i svibanjskoj pobožnosti te na križnom putu.

7. Lastva:

U subotu, 8. lipnja, susret je plemena Raguža sa slavljem svete Mise na Lastvi, u 11:00 sati.

8. Čestitka i zahvala:

Hvala dragom Bogu da smo mogli danas, u našoj župi, slaviti svetkovinu Prve svete Pričesti, kao i jučer Prve svete Ispovijedi, naših troje „anđela“! Iskreno i od srca im čestitam na primljenim sakramentima koji ih jače uvode u život naše župne zajednice. Jednako tako čestitam i njihovim roditeljima, obiteljima, rodbini i prijateljima kao i cijeloj župnoj zajednici jer, ovo je slavlje svih nas! Srdačno zahvaljujem svima koji su, na bilo koji način, doprinijeli realizaciji ovoga slavlja: čišćenje i ribanje crkve, uređivanje okoliša i košenje trave, nabavku i dostavu cvijeća, ovako lijepo uređen i okićen prostor oltara, aktivno sudjelovanje prvopričesnika i predstavnika roditelja, ministriranje, pjevanje… i svima vama koji ste, svojim sudjelovanje, ovaj dan i slavlje učinili ljepšim i svečanijim čime ste pokazali da je ovo i vaše slavlje. Neka vas dragi Bog prati svojim blagoslovom i uzvrati svojom milošću! Neka slavlje u obiteljima bude nastavak ovoga slavlja u našoj crkvi!