Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI _ XXXIV NEDJELJA KROZ GODINU

ŽUPNI OGLASI _ XXXIV NEDJELJA KROZ GODINU

24. STUDENOGA 2019. – XXXIV. NEDJELJA KROZ GODINU

KRIST KRALJ

 

1. Sljedeća nedjelja je 1. prosinca 2019., I. nedjelja Došašća,

početak nove liturgijske godine, sveta Misa „župnog zajedništva“ u župnoj crkvi.

Raspored sv. Misa:

  • 08:00 – G. Hrasno:         – (Slobodan termin misne nakane)
  • 09:30 – Dašnica:            – (Slobodan termin misne nakane)
  • 11:00 – Žup. crk.:          – Misa „za narod“

 

2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 25. 11.: Katarina Aleksandrijska, Kata, Katica, Erazmo
  • Uto.,  26. 11.: Sirijcije, Konrad, Delfina, Leonardo, Dubravko, Nikon
  • Sri.,   27. 11.: Fakundo, Virgilije, Maksim, Valerija/e, Severin
  • Čet.,  28. 11.: Jakov Markijski, Sosten, Držislav, Teodora, Božica
  • Pet.,  29. 11.: Saturnin, Filomen, Iliminat/a, Sveci franj. reda
  • Sub.  30. 11.: Andrija ap., Andro, Andrea, Andrijana, Hrvoje  
  • Nedj. 01. 12.: Nahum pr., Florencija, Leoncije, Kazimir, Klementina

 

3. Mise kroz tjedan:

  • Danas: Svitava:   – (Slobodan termin misne nakane)                              08:00
  •               Žup. crk.: – Misa „za narod“                                                           09:30
  • Pon., 25. 11.: Žup. crk.:  – Mara Maslać za + r. Božicu i Marka Ivankovića,o.p.
  • Uto.,  26. 11.: Svitava:    – Slobodan termin misne nakane
  • Sri.,   27. 11.: Žup. crk.:  – Obitelj Ivanković za sve svoje pokojne
  • Čet.,  28. 11.: Toplica:    – Za + Maru Obradović (1. obljetn.) – obitelj        11:00
  • Pet.,  29. 11.: Svitava:    – Za + Janju, Marka i ostale pokojne – obitelj Šutalo
  • Sub., 30. 11.: Rabrani:   – Misa uz blagdan sv. Andrije                                11:00

Svete Mise, kroz tjedan,su u 16:00 sati ako nije drukčije rečeno ili napisano!

 

4. Katolički tisak:

CnaK (tko nije uzeo!), Glas Koncila, Katolički tjednik, Radosna vijest i ostatak od ranije…

 

5. Sv. Andrija:

U subotu, 30. studenoga, blagdan je sv. Andrije apostola. Svečano se slavi u Rabranima misnim slavljem u 11 sati koje predvodi don Milenko Krešić, profesor i duhovnih na Bogosloviji u Sarajevu. Prije svete Mise bit će mogućnost za svetu Ispovijed (ujedno i božićna Ispovijed!).

 

6. Đakonsko ređenje:

U subotu, 30. studenoga, u 16 sati, u crkvi Duha Svetoga u Bobanovu selu (filijali župe Prenj), bit će, uz blagoslov nove crkve, i podjela svetog Reda đakonata bogoslovu iz naše župe Antoniu Krešića i dvojici njegovih kolega (Mati Peharu i Anti Jukiću). Radost je to i blagoslov ne samo za njega i njegovu obitelj nego i za cijelu našu župnu zajednicu pa se nadam da ćemo brojno sudjelovati u ovom slavlju. Pozivam vas da, posebno ovih dana, molite za njega i njegove kolege da ustraju u svećeničkom zvanju!

 

7. Vjeronauk-Svitava:

Župni će vjeronauk biti po ovom rasporedu: u utorak, 26. studenoga, u 15 sati, Prva grupa (od I. – V. razreda); u petak, 29. studenoga, u 15 sati, Druga grupa (od VI. – I. razreda srednje). Nakon vjeronauka je slavlje svete Mise i prigoda đacima za sudjelovanje, ministriranje i čitanje liturgijskih čitanja i molitve vjernika.

 

8. Svitava:

Današnjom nedjeljom, svetkovinom Krista Kralja, prestaje obveza grupe/odbora koji se, od prošlogodišnje svetkovine, brinuo za uređivanje crkve i okoliša za velike blagdane i slavlja u ovoj filijali naše župe. Iskreno im zahvaljujem na trudu i naporu, vrlo lijepo su i dobro obavili svoju zadaću. Od danas, istu zadaću preuzima nova grupa/odbor, počinjući sa vremenom Došašća. Nadam se da će i oni svoju obvezu ispuniti dobro i uspješno!