Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI _ I NEDJELJA DOŠAŠĆA

ŽUPNI OGLASI _ I NEDJELJA DOŠAŠĆA

1. PROSINCA 2019. – I. NEDJELJA DOŠAŠĆA

 

1. Sljedeća nedjelja je 8. prosinca 2019., II. nedjelja Došašća,

svetkovina Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, patron naše župe.

Raspored sv. Misa:

  • 11:00 – Žup. crk.:          – Misa „za narod“

 

2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 2. 12.: Habakuk pr., Blanka, Bibijana, Kromacije, Živka
  • Uto.,  3. 12.: Franjo Ksaverski, Sofonija pr., Lucije, Klaudije
  • Sri.,   4. 12.: Ivan Damašćanski, Barbara, Adolf Kolping
  • Čet.,  5. 12.: Saba opat, Krispina, Kristina, Dalmatin
  • Pet.,  6. 12.: Nikola biskup, Nikša, Nikica, Niko
  • Sub.  7. 12.: Ambrozije, Ambroz, Agaton, Sabina, Urban, Dobroslav  
  • Nedj. 8. 12.: Bezgrješno začeće BDM, Imakulata, Ljiljana

 

3. Mise kroz tjedan:

  • Danas: G. Hrasno:        – (Slobodan termin misne nakane)                     08:00
  •               Dašnica:           – (Slobodan termin misne nakane)                     09:30
  •               Žup. crk.:          – Misa „za narod“                                                   11:00
  • Pon., 2. 12.: Žup. crk.:   – Slobodan termin misne nakane
  • Uto.,  3. 12.: Žup. crk.:   – Slobodan termin misne nakane
  • Sri.,   4. 12.: Žup. crk.:   – Slobodan termin misne nakane
  • Čet.,  5. 12.: Žup. crk.:   – Za + Tomu Obradovića – obitelj                         16:00
  • Pet.,  6. 12.: G. Hrasno: – Misa uz blagdan sv. Nikole                                11:00
  •                     Žup. crk.:   – Za + Ivana i Dragana Krešića – obitelj                16:00
  • Sub., 7. 12.: Žup. crk.:   – Šćepo Obradović za svoje pokojne                  16:00

Svete Mise, kroz tjedan,su u 6:00 sati ako nije drukčije rečeno ili napisano!

 

4. Katolički tisak:

CnaK (tko nije uzeo!), Glas Koncila, Katolički tjednik i ostatak od ranije…

 

5. Patron župe:

U sljedeću nedjelju, 8. prosinca, svetkovina je Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, patron naše župe. Zato će biti samo jedna sveta Misa u župi. Svečano misno slavlje će biti u 11 sati, a predvodit će ga i propovijedati ovogodišnji mladomisnik, don Petar Filipović, župni vikar u župi Studenci. Za patron naše župe upriličit ćemo duhovnu pripravu:

Trodnevnica:

U četvrtak, petak i subotu, kroz tri dana, duhovna priprava. Mogućnost svete Ispovijedi od 15:30 sati te pobožnost na čast Gospi i sveta Misa u 16 sati. Iskreno se nadam kako će biti dobrog odziva i na trodnevnicu, a posebno u nedjelju, na slavlju patrona župe!

 

6. Nikola:

U petak, 6. prosinca, blagdan je svetog Nikole, biskupa. Svečano misno slavlje će biti u Gornjem Hrasnu, u nekadašnjoj župnoj crkvi koja je posvećena ovomu svecu. Prije svete Mise bit će mogućnost za svetu Ispovijed. Budući da je mali broj vjernika koji obitavaju na ovom području, dolazak na ovo slavlje je višestruko značajan i od Boga blagoslovljen!

 

7. Zornica:

Početak svetog vremena Došašća je početak i jutarnjih svetih Misa Zornica. U ovom tjednu bit će u ponedjeljak, utorak i srijedu. Sveta Misa je u 6 sati. Četvrtak, petak i subota su dani Trodnevnice za patron župe!

 

8. Prvi petak:

U ovom tjednu su prvi petak i prva subota u mjesecu prosincu. Znam da su oni koji obavljaju pobožnost Devet prvih petak u Svitavi ali, ovaj put nisam u mogućnosti taj dan biti u Svitavi (sv. Nikola u G. Hrasnu i drugi dan Trodnevnice!). Možda je ovo prigoda za malo žrtve i sudjelovanja u pripravi za patron župe! Mogućnost za svetu Ispovijed bit će u župnoj crkvi u sklopu Trodnevnice!

 

9. Vjeronauk-Svitava:

Zbog Trodnevnice (petak) i dugih obveza (utorak), u ovom tjednu neće biti župnog vjeronauka!

 

10. Paket ljubavi:

Kao i prijašnjih godina, na Prvu nedjelju Došašća, će početi Adventska akcija „ Paket ljubavi“ koja će trajati do srijede iz Treće nedjelje Došašća (nedjelja Caritasa). Moto ove Adventske akcije je: „Ljubav treba iskazivati više djelima nego riječima.“ (Sv. Ignacije). Uključimo se, i ovaj put u ovu hvale vrijednu Akciju, svojim „Paketom ljubavi!“!

 

11. Akcija:

Slavlje patrona župe, kako i uvijek, poziva nas na Akciju čišćenja prostora i prostorija u Svetištu. Godišnje doba uvjetuje puno lišća, a ne možemo biti sigurni ni kakvo će biti vrijeme! Nadam se da će biti moguće, u subotu, 7. prosinca, obaviti ovaj posao. Zato vas pozivam u Akciju, pomoć i doprinos ljepšem izgledu ovoga prostora. Uglavnom, najpotrebnije su grablje za skupljanje lišća i odvoz iz Svetišta. Sklapam ruke, uz ovu molbu i poziv, to je obraz svih nas!

 

12. Čestitka:

Jučer je bio značajan i svečan dan za našu župu. Dan je to njezina osnutka (30. studenoga 1761.), slavlje sv. Andrije apostola, a kao kruna svega toga bilo je đakonsko ređenje našega bogoslova Antonia Krešića, sa njegovim kolegama Antom i Matom, uz blagoslov crkve, na Bobanovu. Bilo je to veličanstveno slavlje! Ponosan sam i na sve župljane koji su bili dionici ovoga događaja i slavlja, a bio ih je lijep broj! Iskrenom radošću i ponosom, vjerujem i u ime svih vas, upućujem čestitku našem novom đakonu, njegovoj obitelji, rodbini, župi i cijeloj mjesnoj Crkvi. Pratimo ga svojim molitvama prema njegovu svećeničkom ređenju i Mladoj Misi, moleći za ustrajnost u svećeničkom pozivu! Toni, čestitamo!!!