Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI _ I NEDJELJA DOŠAŠĆA

ŽUPNI OGLASI _ I NEDJELJA DOŠAŠĆA

29. STUDENOGA 2020. – I. NEDJELJA DOŠAŠĆA

 

1. Sljedeća nedjelja je 6. prosinca 2020., II. nedjelja Došašća, prva nedjelja u mjesecu prosincu, blagdan sv. Nikole biskupa.

  • Raspored svetih Misa:
  • 08:00 – Dašnica:            – (Slobodan termin misne nakane)
  • 09:30 – Žup. crk.:           – Misa „za narod“
  • 11:00 – G. Hrasno:         – Misa uz blagdan sv. Nikole

 

2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 30. 11.: Andrija ap., Andro, Andrea, Andrijana, Hrvoje
  • Uto.,  01. 12.: Nahum pr., Florencija, Leonicije, Kazimir, Klementina
  • Sri.,   02. 12.: Habakuk pr., Blanka, Bibijana, Kromacije, Živka
  • Čet.,  03. 12.: Franjo Ksaverski, Sofonija pr., Lucije, Klaudije
  • Pet.,  04. 12.: Ivan Damašćanski, Barbara, Adolf Kolping
  • Sub.  05. 12.  Saba opat, Krispina, Kristina, Dalmatin  
  • Nedj. 06. 12.: Nikola biskup, Nikša, Nikica, Niko, Nikolina

 

3. Mise kroz tjedan:

  • Danas: Bajovci:   – (Janja Ljuban za + m. Vicu i ostale pokojne)              08:00
  •              Svitava:   – (Stojka Obradović za + m. Maru i ost. pokojne)          09:30
  •              Žup. crk.  – Misa „za narod“                                                                11:00
  • Pon., 30. 11.: Rabrani:   – Misa uz blagdan sv. Andrije                                 11:00
  • Uto.,  01. 12.: Žup. crk.:  – Slobodan termin misne nakane
  • Sri.,   02. 12.: Žup. crk.:  – Slobodan termin misne nakane
  • Čet.,  03. 12.: Žup. crk.:  – Slobodan termin misne nakane
  • Pet.,  04. 12.: Žup. crk.:  – Slobodan termin misne nakane
  •                         Svitava:    – Mato i Jozefina Šutalo za svoje pokojne           16:00
  • Sub., 05. 12.: Žup. crk.:  – Za + Tomu Obradovića – obitelj                           16:00

              Svete Mise, kroz tjedan,su u 6:00 sati ako nije drukčije rečeno ili napisano!

    

4. Katolički tisak:

CnaK (studeni-tko nije uzeo!), Glas Koncila (prošli broj!), Katolički tjednik i ostatak od ranije.

 

5. Došašće:

Današnjom prvom nedjeljom Došašća započeli smo novo vrijeme liturgijske godine – B, novu liturgijsku godinu. U oglasima ću navesti osnovne naznake iz Okružnice Ordinarijata, a u sv. Misama ću pročitati sve:

 • Mise zornice se neće dokidati ali, dužnost nam je poštivati odredbe i njih se pridržavati. Dakle, zornice će biti u župnoj crkvi, u 6 sati. U ovom tjednu neće biti u ponedjeljak (sv. Andrija – Rabrani) i u subotu (trodnevnica)
 • Sveta ispovijed se neće dokidati ali, nije sigurno da će biti zajednička. Treba se, i ovdje, držati propisanih mjera (razmak i uporaba maske kako svećenik tako i vjernik). Božićna ispovijed se računa od prve nedjelje Došašća do Tri Kralja tako da se može doći na ispovijed svaki dan ne čekajući blagdane. Bit ću na raspolaganju kad god mognem!
 • Blagoslov obitelji se, zasada, odgađa u tradicionalnom obliku (obilazak obitelji). O ovome će biti više govora kad za to dođe vrijeme!

 

6. Paket ljubavi:

Kako i dosadašnjih godina, u Došašću smo pozvani uključiti se u Akciju Biskupijskog Caritasa „Paket ljubavi“ te pomoći onima koji su u potrebi. Akcija traje do četvrte nedjelje Došašća. Nadam se da ćemo imati srca i osjećaja za ovu potrebu i uključiti se svojim darom. (Na sv. Misama ću pročitati Dopis Biskupijskog Caritasa!).

 

7. Nikola:

U sljedeću, drugu nedjelju Došašća, pada i blagdan sv. Nikole kojemu je posvećena bivša župna crkva u Gornjem Hrasnu. Zato je raspored svetih Misa u župi promijenjen, kako je rečeno i napisano. Te nedjelje će me mijenjati naš mladomisnik don Antonio Krešić.

 

8. Akcija:

Približava se i Bezgrješno začeće Blažene Djevice Marije, patron naše župe. Znate ili barem možete pretpostaviti kakvo je stanje oko župne crkve i u Svetištu. Puno je lišća koje bi trebalo pokupiti. Akcija je planirana u subotu, 5. prosinca, od jutra. Molim vas za pomoć, puno ima posla! Grablje su alat koji je najpotrebniji, a trebala bi i prikolica za odvesti prikupljeno!

 

9. Prvi petak:

U ovom tjednu su prvi petak i subota. Budući da u Svitavi ima lijep broj onih koji obavljaju pobožnost, a, vjerujem, da ne mogu doći na zornicu, bit će popodne sveta Misa sa mogućnošću svete Ispovijedi.

 

10. Trodnevnica:

U subotu, 5. prosinca, započet ćemo trodnevnicu za patron naše župe. Od 15:30 mogućnost za svetu Ispovijed, a u 16 sati slavlje svete Mise i pobožnost na čast Gospi. Nedjeljna sveta Misa bit će drugi dan, a u ponedjeljak, 7. prosinca, treći dan.

 

11. Župnik:

Nažalost, kao i prije koju godinu, nogu sam ozlijedio i vratila se stara bolest koja mi ne da biti stalno pokretan. Trebao bih mirovati da se ozljeda zaliječi i rana zaraste, a vrijeme koje je pred nama ne daje baš puno prilike za to. Koliko mognem učiniti, učinit ću! Hvala na razumijevanju!

 

12. Pokojnici:

U proteklom tjednu preminule su naše župljanke: Mara Menalo Ragužuša iz Cerova i Manda Kuzman Zekuša iz Rabrana. Za pokoj njihovih duša: Oče naš…