Naslovnica Vijesti ŽUPNI OGLASI – V. KORIZMENA NEDJELJA – GLUHA

ŽUPNI OGLASI – V. KORIZMENA NEDJELJA – GLUHA

03. TRAVNJA 2022. – V. KORIZMENA NEDJELJA – GLUHA

 

1. Sljedeća nedjelja je 10. travnja 2022., Nedjelja Muke Gospodnje – Cvjetnica, početak Velikoga Tjedna, u župi će bit samo jedna sveta Misa.

  • Raspored svetih Misa:
  • 11:00 -Žup. crk.:  – Misa „za narod“

 

2. Imendanski kalendar: svetkovina-blagdan-spomendan u tjednu:

  • Pon., 04. 04.: Izidor Seviljski, Platon, Dora, Benedikt M., Maja
  • Uto.,  05. 04.: Vinko Ferrerski, Irena, Krescencija, Berislav
  • Sri.,   06. 04.: Irenej, Petar Veronski, Celestin I., Celzo, Prudencije
  • Čet.,  07. 04.: Ivan Krstitelj de la Salle, Herman, Teodor, Serapion
  • Pet.,  08. 04.: Dionizije Korint., Timotej, Diogen, Klement, Julijan/a
  • Sub.  09. 04.  Demetrje, Maksim, Liberan, Libor, Hugo
  • Nedj. 10. 04.: Cvjetnica, Mihovil, Magdalena, Bonifacije, Makarije

 

3. Mise kroz tjedan:

  • Danas: G. Hrasno:  – (Dragana Proleta za + o. Ivana Kevu)                          08:00
  •               Dašnica:     – (Marinko Šutalo za + r. Boška i Maru i ost. pok.)       09:30
  •               Žup. crk.:    – Misa „za narod“                                                               16:00
  • Pon., 4. 04.: Žup. crk.:   – Vlatko Šutalo za + o. Ivana
  • Uto.,  5. 04.:Svitava:      – Božo Krešić za + r. Radu i Vidu; s. Spaseniju
  • Sri.,   6. 04.: Žup. crk.:   – Vera Udženija za + r. Peru i Ružu; s. Ankicu
  • Čet.,  7.04.: Žup. crk.:    – Za + Radu i Cviju Krešić – djeca
  • Pet.,  8. 04.:Svitava:       – Za + Jozu Obradovića – obitelj
  • Sub., 9. 04.: Žup. crk.:   – Za + Lucu Njavro – obitelj

              Svete Mise, kroz tjedan, su u 18 sati ako nije drukčije rečeno ili napisano!

          

4. Katolički tisak:

Crkva na Kamenu (travanj!), Glas Koncila, Katolički tjednik, i ostatak od ranije.

 

5. Cvjetnica:

Sljedeća nedjelja je Nedjelja Muke Gospodinove – Cvjetnica. Kao i uvijek, bit će samo jedna sveta Misa u župi, u župnoj crkvi, u 11 sati. Prije sv. Mise bit će blagoslov grančica pred crkvom, ako vrijeme dopusti, procesija oko crkve te nastavak slavlja u crkvi.

 

6. Vjeronauk-Svitava:

U ovom tjednu neće biti vjeronauka za provopričesnike, a u petak, 8. travnja, svi đaci su, umjesto župnog vjeronauka, obvezni sudjelovati u pobožnosti križnog puta i na svetoj Misi, čitati liturgijska čitanja i ministrirati u pobožnosti i svetoj Misi.

 

7. Pokorničko hodočašće:

Današnjom nedjeljom završavamo ovokorizmena pokornička hodočašća u Svetište Kraljice mira. Bogu smo zahvalni što nam je dao mogućnost ovih susreta i zajedništva u pobožnosti i sakramentima. Hvala svima koji su, svojim dolaskom, učinili lijepim ove susrete. Neka slavlje nedjelje Cvjetnice i ulazak u Veliki tjedan bude svima blagoslovljeno, a neka vrhunac svega bude slavlje Nedjelje Uskrsnuća Gospodinova – Uskrs. Bilo nam svima sretno i blagoslovljeno vrijeme koje je pred nama!

 

8. Križni put:

Pobožnost križnoga puta koju obavljamo u korizmenom vremenu, u ovom tjednu, bit će u petak, 8. travnja, u Svitavi i u subotu, 9. travnja, u župnoj crkvi, na početku svete Mise.

 

9. Korizmena akcija:

Nastavlja se korizmena akcija Biskupijskog Caritasa,„Zrno ljubavi“ u kojoj plod svoga korizmenog odricanja dajemopotrebnima. Caritasove kasice koje ste uzeli tijekom korizme i ponijelii kući, sa plodom korizmenog odricanja, donesite pred oltar na dan Uskrsa. Oni kojima je to lakše, mogu ono što žele darovati staviti u kutiju, na ulazu u crkvu kod kod ulaznih vrata.

 

10. Sinodalni put:

U pretprošlom mjesecu, 20. veljače, predstavio sam vam, na oglasnoj ploči, župnoj stranici i na listiću oglasa objavio, Sinodalni hod 2021. – 2023. na koji je papa Franjo pozvao cijelu Crkvu. Najmanje što se može učiniti je popuniti Upitnik, na njemu piše kako se popunjava i dostavlja (anonimno!) te sudjelovati vjernički u životu Crkve. Upitnik možete uzeti u dnu crkve ili u uredu, a oni koji se snalaze na polju interneta mogu ga popuniti i „on line“ (to je od vremena korone postalno moderno!). Sve se može naći na stranici: biskupija-mostar.ba.

 

11. Uskrsna Ispovijed:

Kako je i dogovoreno, uskrsna Ispovijed ide prema Planu i Rasporedu. Jedna je promjena za našu župu, promjena je termina: župna će ispovijed, u našoj župi, biti u utorak, 5. travnja (15:00 Brštanica i Bajovci; 16:00 Svitava i 17:00 župna crkva /sve sa svetom Misom/). Pohod i ispovijed starih i bolesnih ostaje prema planiranom:

  • Pon., 4. 04.:   Cerovica (9:00), Osječenica (9:30), Međuljuće (9:45);
  • Uto., 5. 04.:    Brštanica (9:00);
  • Sri., 6. 04.:     Čajteš (popodne!);
  • Čet., 7. 04.:    Vinine (9:00), Zaušje (10:00), Crnoglav (11:00);
  • Pet., 8. 04.:    Bajovci (9:00), Svitava (10:00);
  • Sub., 9. 04.:   Gornje Hrasno (9:00);
  • Pon., 11. 04.: Borut (9:00), Kolojanj (10:30), Cerovo (11:00);
    •        Derani, već odrađeno!

 

12. Pokojnici:

U protekom tjednu je preminula naša župljanka

  • Rosa Martinović Janjić, iz Svitave.

Za pokoj njezine duše: Oče naš …